Práve ste sa spoznali najlepšie oleje na vlasy, ktoré sú určené na ošetrenie prameňov. Predtým, ako začnete používať olej na vlasy a pokožku hlavy, mali by ste vedieť, ako to urobiť správnym spôsobom, aby ste si ešte viac nepoškodili pramene. Odporúčame vám, aby ste spoznali aspoň niekoľko metód ošetrenia vlasov olejmi a vybrali si tú, ktorá Vám najlepšie vyhovuje.

Nižšie uvedený článok opisuje niekoľko metód ošetrenia vlasov a pokožky hlavy olejmi.

Odporúča, ako aplikovať oleje tak, aby čo najviac vyťažili z procedúry.

Ošetrenie vlasov olejmi je názov postupu, ktorý jednoducho závisí od použitia prírodného oleja, alebo špeciálnej zmesi prírodných olejov, na vlasy a pokožku hlavy. Inými slovami, na vykonanie ošetrenia môžete použiť buď jeden prírodný olej (k dispozícii v prírodných kozmetických predajniach), napriek tomu sa odporúča siahnuť po zmesi starostlivo vybraných olejov, ktoré vyrábajú mnohé kozmetické značky.

Ošetrenie vlasov olejom môže mať rôzne formy

Najdôležitejšou vecou v postupe je olejovanie nielen vlasov, ale aj pokožky hlavy. Iba týmto spôsobom dávate oleju príležitosť vyživiť a regenerovať miesto, kde začína (a tiež aj končí) krása vlasov. Ošetrenie vlasov a pokožky olejmi môže byť vykonané niekoľkými spôsobmi uvedenými nižšie:

1. Použitie oleja na suché vlasy a pokožku hlavy – to je jedna z najlepších metód ošetrovania vlasov olejom. Vykonáva sa pred umývaním vlasov aplikáciou oleja na pokožku hlavy a na celú dĺžku vlasov. Je dôležité, aby vlasy a pokožka hlavy boli čisté, nezaťažené kozmetkou (vytvárajú totiž vrstvu, ktorý bráni tomu, aby molekuly oleja prenikali do vlasov a vlasovej pokožky). Takýto postup začína aplikáciou oleja na pokožku hlavy. Odporúča sa rozdeliť si vlasy na pramene a postupne si na každý z nich naniesť prírodnú kozmetiku. Akonáhle dokončíte nanášanie na pokožku hlavy, môžete pokračovať v aplikácii oleja na vlasy. V zásade by ste nemali použiť viac ako polievkovú lyžicu oleja na jedno olejovanie. Je vhodné masírovať si hlavu po nanesení oleja, pretože to stimuluje krvný obeh a pomáha výživným látkam dostať sa hlboko do pokožky hlavy a vlasov. Je tiež dôležité poukázať na to, že prírodné oleje majú radi teplo, preto sa odporúča zabaliť vlasy do teplého uteráku.

Je tiež potrebné poukázať na to, že táto metóda môže byť rozdelená do dvoch podkategórií (čas):

  • Dlhá – olej sa musí ponechať na vlasoch a pokožke hlavy cez noc, alebo aspoň niekoľko hodín a opláchnuť ráno pomocou jemného šampónu.
  • Krátka – olej sa musí ponechať na vlasoch a pokožke hlavy aspoň pol hodiny a maximálne dve hodiny. Potom sa má olej opláchnuť šampónom. Pravda je, že táto metóda na ošetrenie vlasov olejom je ideálna pre začiatočníkov, pretože pomáha pri zisťovaní, či určitý typ oleja funguje pre určitý typ vlasov.

2. Použitie oleja na vlhké vlasy a vlasovú pokožku – je to dobrá voľba pre tých, ktorí každý deň používajú rôzne produkty na úpravu vlasov, alebo ktorých vlasy sú viditeľne poškodené. Ošetrenie olejom sa má aplikovať na vlhké vlasy, čo otvára vlasové koženky, preto je pre olej jednoduchšie preniknúť do vlasov a dostať sa do vlasovej hriadele. V dôsledku toho sa do vnútra vlasov dodáva viac látok.

Aj túto metódu možno rozdeliť na dve podkategórie:

  • Pred umývaním vlasov – závisí na navlhčení vlasov spolu s pokožkou hlavy a na aplikácii oleja. Samozrejme, môžete to urobiť vodou alebo, čo prinesie ešte lepšie výsledky, rastlinnou infúziou. Môžete použiť prasličku, žihľavku, koreňový extrakt z kvasiniek, alebo harmanček. Olej musí účinkovať najmenej 30 minút, ale prirodzene, môžete ponechať olej na vlasch cez noc a ráno si ich umyť. Tento typ ošetrenia hlboko vyživuje vlasy a uľahčuje vstrebávanie olejov do vlasových hriadeľov. Vlhké, mierne zväčšené kutikuly absorbujú viac prospešných látok.
  • Po umývaní vlasov – ak sú vlasy odmastené, alebo potiahnuté silnou vrstvou spreja, dôkladne ich omyte. Potom nanesiete olej na vlasy. Nechajte účinkovať aspoň 15 minút. Čisté a vlhké vlasy absorbujú cenné látky rýchlejšie a lepšie. Môžete si tiež byť istí, že počas takejto procedúry vaše vlasy absorbujú väčšie množstvo regeneračných prvkov. Nakoniec sa olej musí z vlasov odstrániť. Takže zopakujte umývanie vlasov a naneste kondicionér bohatý na prírodné liečivé látky.

3. Ošetrenie vlasov v miske – to je veľmi rýchla forma ošetrenia vlasov olejom. Stojí to za to, keď nemáte čas čakať s olejom vo vlasoch. Tento typ olejovania vlasov závisí od kombinácie misky s teplou vodou s vybraným olejom a prípadne bylinnej infúzie, alebo aloe šťavy, ktorá navlhčí vlákna a pokožku hlavy. Pamätajte, že nepoužívate nadmerné množstvo oleja, aby ste vlasy nezaťažili. Zmiešajte všetky látky v miske a jednoducho vložte vlasy do tejto zmesi. Bolo by lepšie, ak sa vám podarilo zvlhčiť aj vašu pokožku hlavy. Potom máte k dispozícii dve voľby. Po prvé, môžete si vlasy umyť, alebo môžete ponechať zmes na vlasoch, zabaliť si vlasy do uteráka a nechať účinkovať zhruba pol hodiny.

Ošetrenie vlasov olejmi. Ktoré vychytávky potrebujete aby ste to zvládli rýchlejšie?

Je zrejmé, že na vykonanie ošetrovania vlasov olejom potrebujete prírodný olej, ktorý je vybraný s ohľadom na obsah mastných kyselín.

Ešte zrejmejšia je skutočnosť, že potrebujete čas na vykonanie postupu.

Avšak, je to všetko, čo by mal slušný recept na ošetrenie vlasov olejom zahŕňať? Existuje nejaké príslušenstvo, ktoré by nám uľahčilo a urýchlilo vykonávanie olejovanie vlasov? Prirodzene, existujú také veci!

Tu je zoznam cenných vychytávok, ktoré sa oplatí kúpiť a ktoré uľahčia vykonávanie olejovanie vlasov:

  1. KEFKA NA FARBU, ALEBO ZUBNÁ KEFKA. Ak máte ťažkosti s rovnomerným rozptýlením oleja na celú pokožku hlavy a ak sa bojíte použiť príliš veľa oleja, kefka na farbenie, alebo kefka na zuby, sú určené len pre vás. Zašpinte ich olejom a jemne naneste na pokožku hlavy pozdĺž sekcií. Nakoniec, keď je hlava úplne pokrytá olejom, spravte si jemnú masáž hlavy tak, aby stimulovala krvný obeh v pokožke a zlepšila vstrebávanie oleja. Navyše, ošetrenie vlasov olejom s takýmito zariadeniami bude efektívna a hygienická.
  2. DREVENÝ HREBEŇ SO ŠIROKÝMI ZUBAMI. V prvom rade je dôležité, aby táto vychytávka bola vyrobená z dreva, nie z plastu. Taký hrebeň pomáha rozčesať vlasy pred a po ošetrení, rovnako ako rovnomerne rozdeľovať olej po vlasoch. Tento druh hrebeňa jemne ošetruje pokožku hlavy. Vďaka drevenému hrebeňu si môžete byť istí, že nedôjde k podráždeniu pokožky hlavy, zatiaľ šo si pomasírujte hlava.
  3. SPRCHOVACIA ČIAPKA. V skutočnosti táto vec nezlepšuje vašu aatraktívnosť, ale je veľmi praktická. Čiapka na sprchovanie na naolejované vlasy nielen, že chráni okolie pred prskajúcim olejom, ale umožňuje udržať vlasy v teplom prostredí. To zase uľahčí všetkým látkam obsiahnutým v oleji rýchlejšiu a intenzívnejšiu penetráciu do vlasov. Teplo je kľúčovým prvkom ošetrovania vlasov olejom. Čiapka do sprchy musí zostať na hlave počas celého ošetrenia.
  4. PRÍRODNÝ A JEMNÝ ŠAMPÓN. Šampón bez SLS a bez SLES je dôležitý, pretože každý ďalší šampón, ktorý je plný chemikálií a parabénov, funguje komedogénne na vlasy a pokožku hlavy. Umývanie vlasov po ukončení ošetrenia vlasov olejom by malo byť jemné, aby nedošlo k skresleniu účinku oleja a nezničeniu toho, čo bolo vstrebané. „Chemický“ šampón deformuje prirodzené procesy, ktoré sa vyskytujú v pokožke hlavy. Je zrejmé, že to nie je prospešné ani pre vlasy ani pre pokožku hlavy. Dobrým nápadom je použiť jemný detský šampón ako posledný krok v pri úprave vlasov olejom.
  5. FĽAŠA S ROZPRAŠOVAČOM. Tu môžete použiť akúkoľvek fľašu, ktorá vám zostala po minutí inej kozmetiky. Pomôže to k aplikácií oleju na vlasy. Ak ste fanúšikom vlasovej hmly, môžete pridať niekoľko kvapiek oleja do žihľavy, prasličky alebo do kamilkovej infúzie a naliať zmes do fľaše s rozprašovačom. Jedná sa o jednu z najjemnejších, ale rovnako najúčinných foriem ošetrení vlasov olejom.

Veľa šťastia pri ošetrovaní vlasov olejmi!